Beylikdüzü Dell Laptop Servisi

Beylikdüzü Dell Laptop Servis

Beylikdüzü Dell Laptop Servisi

Beylikdüzü Dell Laptop Servisi

Beylikdüzü Dell Laptop Servisi hizmetimizi Hit Teknik Servis bünyesinde vermekteyiz. Dell marka bütün notebook modellerinin kronik ekran kartı çipi ve anakart (besleme) problemleri için çözüm üretmekteyiz.

Anakart Tamiri

Laptoplarda meydana gelen en önemli arızalardan birisi anakart problemidir. Anakart bir çok farklı sebepten dolayı bozulabilir. Laptopun üzerine sıvı dökülmüş olabilir ve anakart üzerindeki bir çok direnç, kondansatör, mosfet parçalarında oksitlenme meydana gelebilir. Bu durumda cihazın anakartında problemler olacak ve sağlıklı çalışmayacak hatta bilgisayarınız açılmayacaktır. En pratik çözüm anakart değiştirmek olabilir fakat tamir edilebilecek bir anakartı değiştirmek bütçenize zarar verecektir. Anakart üzerindeki sıvı temaslı noktalar iyi bir şekilde temizlendiğinde ve tamir edildiğinde cihazınız eskisi gibi sorunsuz çalışmaya devam eder.

Sıvı temaslı cihazlarda genellikle klavyede de sorunlar oluşur ve klavyenizin değişmesi gerekebilir.

Anakartta sorun çıakracak diğer bir durum ise laptopun yüksek voltaj yemesidir. Elektrik şebekesinde meydana gelen dalgalanmalardan dolayı cihazınızın anakartı kendiliğinden bozulabilir. Bu durumda yine anakart tamiri yapılması mümkündür.

Ekran Değişimi

Dell marka notebooklarda ve diğer markalarda en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi de ekran problemleri. Cihazın yere düşmesi ve bilgisayarın üzerine ağır birşeylerin koyulması gibi durumlarda laptop ekranı kırılabiliyor ve dell laptop ekranı değiştirilmesi gerekebiliyor. Böyle durumlarda laptopunuzun ekran değişimini yapıyoruz. Dell marka laptoplara uyumlu olan bir kaç çeşit ekran modeli vardır. 30 pin(dar soket), 40 pin, standart led ekran, slim led ekran gibi seçenekler vardır. Sizin laptopunuz için hangisinin uyumluğu olduğunu öğrenebilmemiz için cihazınızın modelini bize söylemeniz veya bilgisayarınızı servisimize getirmeniz gerekmektedir. Yapacağımız ücretsiz arıza tespiti ile cihazınızda meydana gelen problemi ve çözümünü net olarak belirliyor ve size bir fiyat veriyoruz. Onayladığınız takdirde ise cihazınızı servisimizde tamir ediyor ve gerekli prosedürleri uyguluyoruz.

Ekran Kartı Problemi (Çip Tamiri)

Dell cihazlarda meydana gelen kronik problemlerden birisi de ekran kartı problemidir. Bu sorun genellikle cihazın ekran kartına fazla yük bindiği durumlarda oluşur. Uzun süre video izlendiğinde ve ya oyun oynandığında ekran kartı çipi arızalanmaktadır. Bu durumda ekran kartı çipinin tamir edilmesi veya yeni bir çip(chip) ile değiştirilmesi gerekebilir. Dell laptopların hepsinde bu sorun kolay kolay olmaz. Her oyun oynanan cihazda ekran kartı arızalanacak diye bir durum söz konusu değil.

Ekran kartı çipi kalıplanarak tamir edilmektedir ve bu noktada işçilik kalitesi oldukça önemlidir. İşçilik kalitesi yanında kullanılan malzemenin kalitesi de oldukça önemlidir. Ucuz malzeme kullanılması durumunda dell laptopunuz bir süre sonra yine aynı problemi yaşatacaktır. Hit Servis olarak yaptığımız ekran kartı tamiri işlemleri için 3 ay garanti vermekteyiz. Tamir edilen ekran kartı eğer yeniden arızalanacaksa 1 ay içerisinde aynı problemi çıkartacağı için verdiğimiz garanti süresi gayet uygun miktardadır.

Fan Bakımı

Sadece Dell değil bütün marka laptopların fan bakımı 6 aylık süreleri geçmeyecek şekilde yapılmalıdır. Cihazınızın fan sistemi laptopunuzun can damarıdır. Fanı iyi çalışmayan laptopların performansı düştüğü gibi, cihazınızın ısınmasına, donmasına ve hatta kapanmasına sebep olabilir. Bununla birlikte ekran kartınızın yanmasına da sebep olabilmektedir. Düzenli fan bakımının yapılması cihazınızın performansını ve ömrünü uzatacaktır.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; nezle olmuş ve burnu tıkanmış bir insanın nasıl zorlanarak nefes aldığını düşünün. Burnu tıkanmış bir insan hasta insan demektir ve geceleri rahat bir uyku uyuyamayacak demektir. Bu durumda gece iyi uyuyamadığı için ertesi günü de verimsiz ve formsuz geçecektir. Notebook cihazlarda da fan bakımı bu derece önemlidir. Sürekli çalışan cihazınız hava deliklerinden toz toplamaktadır. Toplanan tozlar fan içinde ve soğutma kanallarını tıkayacaktır. Hava kanalları tıkandığı için daha az soğutma yapacağı gibi, fan da sağlıklı çalışmadığı için yeterli devir sayısı ile dönmeyecektir. Ayrıca laptopunuz oldukça sesli şekilde çalışabilir.

Servisini verdiğimiz bazı Dell laptop modelleri:

 • Dell Inspiron 13 5370
 • Dell Vostro 14 5471
 • Dell Inspiron 15 5570
 • Dell Inspiron 15 3567
 • Dell Inspiron 15 5567
 • Dell XPS 13 9360

Beylikdüzü’nde sadece Dell marka laptop kullanan şirketler mevcut. Dell marka cihazların bakımı konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ile şirketlerin fan bakımı problemlerini düzenli olarak yapmaktayız ve tavsiye ediyoruz.

Beylikdüzü’nde Beykent Üniversitesi’nin olduğu Gürpınar Yolu Caddesi üzerinde Beykent Çarşı içerisinde yer alıyoruz. Telefon numaramız: 0212 931 88 34

Detaylı iletişim bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

[social_share_list]
1 Comment
 • Rashid
  Posted at 23:16h, 08 Kasım Yanıtla

  Loptapi tamir için götürüm ekran kartını onarım yaptilar hem de indirim verdiler gercekten işleri harıkaaaaa

Post A Comment