Beylikdüzü Laptop Servisi

Beylikdüzü’nde laptop servisi olarak hizmet veren firmamızda marka bağımsız olarak her marka laptopun donanımsal ve yazılımsal problemlerine çözüm üretmekteyiz. Kurumsal firmalar ve bireysel müşterileri ayırt etmeden elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Destek verdiğimiz laptop markalarından bazıları şunlar: Dell, Toshiba, Casper, Packard Bell, Exper, Sony, HP, Apple, Lenovo, Acer, IBM, Monster.

Beylikdüzü Laptop Servisi
Beylikdüzü Laptop Servisi

Dizüstü bilgisayarlar için yedek parça satışımız da mevcuttur. Laptop klavyesi, laptop ekranı, laptop bataryası ve adaptör satışımız vardır.

Notebook servisi hizmetimizi öncelikli olarak Beylikdüzü ilçesi için vermekteyiz. Bu bölgede adresten teslim alma ve onarım sonrası adrese cihaz teslim etme hizmetimiz vardır. Beylikdüzü’nün, Cumhuriyet mh., Barış Mh., Gürpınar Mh., Kavaklı Mh., Yakuplu Mh., Büyükşehir Mh. ve Büyükşehir Mahallesine öncelikli olarak hizmet vermekteyiz. Ayrıca Büyükçekmece ve Beykent sakinleri de kolaylıkla dükkanımızı bulabilir ve özel servis alma imkanı sağlayabilirler.

Hangi arızalar için laptop servisi veriyoruz? Aslında bütün laptop arızaları için hizmet vermekteyiz. Fakat konuyu alt başlıklar halinde ele almakta fayda var.

Anakart Tamiri

Laptoplarda zaman zaman anakart kaynaklı arızalar meydana gelir. Bunun çok çeşitli sebepleri vardır. Yüksek voltaj yüzünden anakart kısa devreye düşebilir, besleme katı arızalanabilir ve ya sıvı teması olabilir. Sebebi her ne olursa olsun anakart arızalarının onarımını sağlıyoruz.

Ekran Kartı Tamiri

Laptopların ekran kartları genellikle fazla ısıdan dolayı bozulur. Uzun süre film izlenmesi ya da oyun oynanması gibi durumlarda ekran kartları arızalanabilir, cihazı açılmaz hale getirebilir ya da mavi ekran hatasıyla sonuçlanacak bir takım sıkıntılar çıkartabilir. Arıza tespitimizi yaptıktan sonra cihazın arızasının ekran kartından kaynaklı olduğunu gördüğümüzde onarım işlemine başlarız. Burada takip ettiğimiz 2 yol vardır. Birincisi onarım yolu. Mevcut ekran kartı çipinizi board üzerinden BGA makinesi yardımıyla sökeriz. Daha sonra kalıplayarak yeniden lehim topları ile çip üzerinde yeni bacaklar oluştururuz ve çipi yeniden anakart üzerine BGA makinesi yardımıyla oturturuz. Eğer onarım imkanı olmayacak bir durum var ise sıfır çip kullanırız. Bozulan ekran kartı çipinizi tekrar kullanmadan sıfır çip değişimi yolunu izleriz. Yapmış olduğumuz işlemlerde 4 ay garanti vermekteyiz.

Klavye Değişimi

Laptopların klavyeleri de genellikle sıvı teması sonucunda bozulur. Sıvının döküldüğü ilk zamanlarda bozulma olmayabilir. Fakat sıvı yiyen klavyeler zamanla muhakkak arızalanır. Bütün laptop markaları için klavye stoklarımız vardır ve değişim işlemi tarafımızdan yapılmaktadır. Aynı şekilde macbook klavye değişimlerini de yapmaktayız.

Batarya Değişimi

Ömrü azalan laptop bataryaları artık eski performanslarını veremezler ve ya ömürleri tamamen bitebilir. Bu durumda tek çözüm batarya değişimi olacaktır. Orjinal ve A kalite olmak üzere batarya stoklarımız bütün laptop markaları için mevcuttur. Yine macbook cihazlar için de batarya değişimini teknik servisimizde yapmaktayız.

Power Jak Değişimi

Dikkatsiz kullanımlar sonucu ya da cihazın yere düşmesinden kaynaklı olarak laptopların power jakları kırılır ya da arızalanır. Bu durumda cihazınız artık elektrik almayacağı için kullanılmaz duruma gelecektir. Böyle durumlarda jak onarımı ya da gerek duyulursa jak değişimi yapıyoruz.

Kasa Onarımı

Laptopların bazı marka modellerinde kronik problem olmakla birlikte bazı durumlarda darbeye dayalı kasa kırılmaları meydana gelir. İlk izleyeceğimiz yol kasa değişimi yerine özel bir karışım sayesinde kasalarınızın kırık bölgelerini eskisinden daha da sağlam şekilde onarabiliyoruz.

Laptop Ekran Değişimi

Laptoplarda en sık karşılaştığımız sorunlardan birisi de ekran kırıkları. Kırılan ekranlar için 1 gün içerisinde yeni ekran değişimi yapıyor ve müşterilerimize teslim ediyoruz.

Beylikdüzü laptop servisi olarak yukarıda ki durumlar haricinde de bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerimizin laptop sorunlarıyla ilgili sık sık sorduğu soruları da aşağıda bulabilirsiniz.

Laptopum Şarj Olmuyor

Laptopunuzun şarj olmaması adaptörünüzde ve ya bataryanızdaki bir sıkıntıdan kaynaklanır. Ya da bunlar dışında anakartsal problemlerden dolayı da şarj olmuyor olabilir. Teknik servisimizde gerekli incelemeler yapıldıktan sonra net olarak onarım işlemini gerçekleştiriyoruz.

Laptopum Çok Yavaşladı

Laptoplardaki yavaşlamanın sebeplerinin başında işletim sisteminin farklı nedenlerden zarar görmesi geliyor. Bilgisayarınıza virüs girmişse cihazınız artık yavaş çalışacaktır. Bu durumda virüsün temizlenmesi gerekli. Eğer temizlenemiyorsa format atıp yeni bir işletim sistemi kurulumu yapılmalı.

Bir başka yavaşlama sebebi de hard diskinizin hasar görmüş olması ve sağlık durumunun azalmış olmasıdır. Bu durumda yeni bir hard disk takılarak cihazınızdaki yavaşlama problemi çözülür.

Diğer bir yavaşlama sebebi de cihazınızın fazla ısınmasıdır. Laptopunuza periyodik olarak fan bakımı ve termal macun yenilemesi yaptırmanız gerekli. Böylelikle ısınma sorunlarının önüne geçilir ve cihaz daha iyi performans gösterir. Ayrıca düzenli fan bakımı cihazınızın ömrünü de uzatacaktır.

Laptopum Aniden Kapanıyor

Laptopunuzun aniden kapanmasının başında ekran kartı hataları gelir. Ayrıca besleme katında da problem olabilir. Doğru onarım işleminin yapılması için ücretsiz arıza tespiti hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Laptopun Sesi Gitti

Laptopunuzun sesi çıkmıyorsa yazılımsal ve ya donanımsal bir problem olabilir. Driverların doğru yüklenmemesi ve ya işletim sisteminin zarar görmesi sonucu böyle bir sıkıntı olması mümkün. Ya da laptopunuzdaki ses entegresi yanmış demektir. Bu durumda ses entegresi değiştirilir ve sorun giderilir.

Laptopum Açılmıyor

Laptopunuzun açılmıyor olmasının sebepleri çok fazla değişkenlik gösterir. Arıza tespiti yapmadan bu konu hakkında net bir şey söylemek oldukça zor. Cihaz anakartında kısa devre olabilir, ekran kartı çipi arızalanmış olabilir, işletim sistemi çökmüş olabilir ya da cihazınızın power jakında problem olduğu için giriş sağlanmıyor olabilir.

Yukarıda saydığımız bütün bu problemler için Beylikdüzü’nde yer alan Hit Teknik Servis atölyemizde onarım hizmeti vermekteyiz.

Bilgi almak için lütfen arayın: 0212 931 88 34

Paylaşmak güzeldir :)
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Yorumlar (2)

Asus marka notebook’um açılmıyor. Yani power butonuna basınca ışıkları yanıyor ve fan sesi de geliyor. Fakat ekrana görüntü gelmiyor. Neden olabilir ? Kaç paraya onarım yaparsınız?
Teşekkürler.

Merve Hanım Merhaba,
Cihazınızın ekran kartı ve ya ekranı bozulmuş olabilir. Size doğru olarak bilgi ve fiyat verebilmemiz için arıza tespiti yapmamız gerekli. Arıza tespiti için ücret talep etmiyoruz. Eğer teknik servisimize cihazınızı getirirseniz arıza tespiti yapar ve size net bir bilgi verebiliriz. Verdiğimiz fiyatı onaylamanız halinde de 1 iş günü içerisinde cihazınızın onarımını yaparız. İyi günler.

bir yorum bırakın