macbook tamiri

Macbook Bozuldu

macbook tamiri

Macbook bilgisayar birçok özelliklere sahip olduğundan yaygın olarak kullanılıyor. Estetikli ve şık dizayna sahip olan bu kaliteli bilgisayarlar ev, ofis ve işletmeler üzerinden kolayca kullanılabiliyor. Pratik bir kullanım olanağı sunması sebebiyle bu bilgisayarın her yaştan kullanıcıları bulunduğu için macbook tamiri yapmak kolaylaşıyor. Ancak diğer bilgisayar modellerinde olduğu gibi macbook bilgisayarlarda da çeşitli nedenler sonucunda arızalanmalar meydana gelebiliyor.

Bu bilgisayarlarda en sık görülen sorunlardan biri de açılmama problemidir. Bu durumda macbook tamiri için yapılması gereken birkaç basit adım bulunuyor. İlk olarak bilgisayar üzerinde yer alan güç düğmesine basılmalıdır. Fandan veya disk kısmından seslerin gelip gelmediği gözlemlenmelidir. Örnek olarak arkadan aydınlatmalı klavye sisteminden veya Caps Lock tuşundan ya da uyku göstergesi ışından ses gelip gelmediği kontrol edilmelidir.

Telefon numaramız: 0212 931 88 34

Mac Bilgisayar Ekranı Açılmıyor

Mac bilgisayarda ekran açılmama sorunu birçok etkenlere bağlı olabiliyor. Bilgisayarınızda güç belirtisi söz konusu olmadığında ilk olarak cihazınızın yeteri düzeyde güç alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Güç kablonuzun zarar görmediğinden, bilgisayarınızın prize tam olarak takılıp takılmadığından emin olmalısınız. Bilgisayarınızla uygun şarj cihazı kullanıp kullanmadığınızı, şarj cihazınızın kaliteli olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bilgisayarınızın en düşük 5 dakika boyunca prizde takılıyken şarj cihazınızın çalışıp çalışmadığını gözlemlemeniz tavsiye edilir. Harici bir ekran tercih etmeniz durumunda bilgisayar ekranınızın açık olup olmadığı konusunda test yapabilirsiniz.

macbook bilgisayar tamiri

Macbook Air Tepki Vermiyor

Macbook air tepki vermemesi durumunda panik yapmamanız gerekiyor. Macbook tamiri işleyişi ve donanımı bakımından pek çok bilgisayar modellerinden farklıdır. Dolaysıyla bu bilgisayarı açtığınızda ekranı tepki vermemesi durumunda ilk olarak cihazın yeteri düzeyde sıvıyı alıp almadığına dikkat etmelisiniz. Macbook bilgisayarlarda yetersiz su alımı beraberinde cihazın açılmama sorununa neden olabiliyor. Ancak bu durum pek çok kullanıcılar tarafından fark edilemiyor. Bu bilgisayarda adaptör kullanımı da son derece önemlidir.

Hatalı adaptör kullanımı beraberinde cihazın tepki vermemesine veya geç zamanlı açılmasına neden olabiliyor. Macbook air tamiri için cihazınızı açmadan önce adaptör cihazınızın prize tam olarak takılı olmasına dikkat ediniz. Adaptör cihazınızda şar cihazınızı mıknatıslarının bağlanmasını engelleyen enkazlar söz konusu olabiliyor.

Mac Açılmıyor Elmada Kalıyor

Mac açılmıyor elma logosunda takıp kalıyor sorunu birçok kullanıcılar tarafından soruluyor. Bu problemin birçok nedenleri olabiliyor. Cihazda kullanılan diskin yetersiz kalması veya kalitesiz olması mac bilgisayarın elma logosunda kalmasına neden olabiliyor. Bu durumda macbook tamiri için yapılması gereken en mantıklı eylem yeni bir diskin cihaza uygulanmasıdır. Ya da mevcut diskin yeniden düzenlenmesidir.

Mac bilgisayarda elma logosu çıkmasının temel nedenlerinden biri de donanımsal problemlerdir. Diğer bilgisayar modellerinde olduğu gibi bu bilgisayar modelinde de elma logosu çıkmasının en önemli sebeplerinden biri donanımsal sorunlardır. Bu durumda kullanıcılar yakın bir süreç içerisinde yedek donanımsal satın almadıysa, yedek donanımsal uygun fiyat tarifesinden satın alarak bilgisayara entegre edebilir. Bu teknik çözümler işe yaramadığında kaliteli bir mac bilgisayar teknik servisinden destek alınmasında faydalar bulunuyor.

Mac Açılmıyor Gri Ekran

Mac bilgisayar açılmıyor ve gri ekran görülüyor en sık görülen sorunlardan biridir. Bilgisayarınızda yer alan pro’nuzun gri ekrana takılı kaldığında gerçek anlamda cihazınızda karanlık bir ekran görüntüsü meydana gelebiliyor. Bu bilgisayar modelinde yer alan Retina ekran sebebiyle cihaz başlangıç süresinde güç göstergesi yer almaz. Bu sebeple sistemi başlattığınızda cihazınızın ekranı gri renk tonundan açılıyor.

Ayrıca bu durumda eğirme takımı, apple logosu veya dönen küre gibi birçok ekran görüntüleri de oluşabiliyor. Ancak özellikle gri ekran en çok görülen teknik sorundur. Bu durum ayrıca bilgisayarın negatif bir görünüme sahip olmasına da sebep oluyor. Bu problemin giderilmesi için birçok etkili uygulamalar gerçekleştirilebilir. Tüm dış çevre birimlerinin kaldırılması, yardımcı disk onarma uygulaması gerçekleştirilmesi, güvenli ön yükleme sistemi üzerinden bilgisayarın yeniden başlatılması, Pram sisteminin sıfırlanması, bir başlangıç sisteminin tamir edilmesi gibi yöntemler uygulanabilir.

Telefon numaramız: 0212 931 88 34

bilgiseyar tamiri

Macbook Ekran Gidip Gelmesi

Macbook ekran gidip gelmesi sıkça görülen bir problemdir. Cihazınızın ekranı siyah veya solgun renk tonlu olması durumunda ekranınızı parlatma yönteminden faydalanabilirsiniz. Macbook bilgisayarda ekranın gidip gelmesi çoğu zaman ekran parlatma durumuna bağlı oluşabiliyor. Görüntülerin aşırı büyük veya küçük olması durumunda ekran çözünürlük ayarlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Ekranın gidip gelmesi durumunda cihazınızın kaliteli bir adaptör cihazına bağlı olup olmadığına bakmalısınız.

Çünkü özellikle yan sanayi adaptör cihazı macbook bilgisayar ekranının gidip gelmesine neden olabiliyor. Bu durumda adaptör cihazınız yan sanayiyse orijinal bir macbook adaptör cihazı tercih edebilirsiniz. Ayrıca yan sanayi adaptör cihazı bilgisayarınızın yavaşlamasına da neden olabiliyor. Cihazınızın yakınlarında yer alan elektrik süpürgesi, mikro dalga fırın ve benzeri türden diğer elektronik ev aletlerinin aynı anda prize takılması da macbook bilgisayarınızda ekranın gidip gelmesinde rol alabiliyor. Bu durumda prize takılı olan diğer elektronik cihazları prizden çıkarmanızda fayda bulunuyor.

Macbook Bozulduğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Macbook bilgisayar arızalanmasında dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar bulunuyor. Macbook bilgisayar modelleri diğer bilgisayar türlerine oranla daha hassastır. Bu nedenle bu bilgisayarda meydana gelen hafif düzeyli donanımsal arızalanmalarda farkında olmadan cihazın zarar görmemesi açısından cihazın doğrudan yetkili profesyonel ve kurumsal teknik servise teslim edilmesi tavsiye edilir. Macbook bilgisayar modelinde oluşan arızalanmalarda ilk olarak yukarıdaki basit uygulamalardan faydalanılabilir. Ancak bu yöntemler işe yaramadığı takdirde cihazda herhangi ek eylemler gerçekleştirilmemelidir.

Macbook Ekran Gelmeme Sorunu Fiyatları Nedir?

Macbook bilgisayarda ekran gelmeme sorununda fiyat tarifeleri firmalar arasında farklılık gösteriyor. İnternet dünyasında bu bilgisayarı onaran birçok kaliteli firmalar hizmet sunduğu gibi pek çok amatör türden işletmeler de yer alıyor. Bu türden firmalardan yüksek fiyat tarifesinden beylikdüzü macbook tamiri gerçekleştiriliyor.

Ayrıca kargo ücreti de ek olarak uygulanabiliyor. Dolaysıyla macbook bilgisayarınızda ekran sorunları meydana geldiğinde ve bu sorunu evden çözümleyemediğiniz takdirde en uygun fiyat tarifesi sunan kurumsal macbook bilgisayar teknik servisini tercih edebilirsiniz. Macbook tamiri fiyatları ayrıca kurumsal teknik servis firması sitesinden güncel bir şekilde sunuluyor. Dolaysıyla firma sitesinden fiyat tarifelerini yakından inceleyebilirsiniz.

bozuk bilgisayar

Macbook Ekran Gelmeme Sorunu Bilgisayara Zarar Verir mi?

Macbook bilgisayarda teknik ve donanımsal olarak toplamda 2 farklı sistem üzerinden problemler meydana geliyor. Teknik sorunlar genellikle cihaz üzerinden zararlara neden olmaz. Ancak donanımsal sorunlar macbook bilgisayara zararlar verebiliyor. Bu bilgisayar modelinde ekran görüntüsü sorunu teknik bir sorun olabilmekle birlikte donanımsal bir soruna bağlı da meydana gelebiliyor. Cihaz içerisinde yer alan disk sistemi arızaları beraberinde ekran sorunlarına da neden olabiliyor. Disk problemleri donanımsal problemlerdir. Bu nedenle bu durumda cihazın yetkili teknik servise teslim edilmesi daha mantıklıdır.

Macbook Bozulmasının Diğer Sebepleri

Macbook bozulmasının diğer sebepleri de söz konusudur. Cihaz üzerine su dökülmesi ekranın gitmesinin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Bunun dışında macbook bilgisayarın aşırı uzun süreli olarak açık bırakılması da ekran sorunlarının önemli nedenlerinden biridir. Cihazın uzun yıllar boyunca kullanılması, önceki dönemlerde kalitesiz bilgisayar teknik servisi üzerinden tamir ettirilmiş olması beraberinde yeniden arızalanmasına neden olabiliyor. Tüm bu sebeplerden dolayı beylikdüzü macbook servisi olan Hitservis %100 garantili hizmet sunar. Sizleri Beylikdüzü Apple Servisimize bekliyoruz.

[social_share_list]
No Comments

Post A Comment